در پی پیروزی آیت الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری

بیانیه رئیس ستاد مردمی ادیان و مذاهب آیت الله رئیسی

علیرضا ابوالفضلی رئیس ستاد مردمی ادیان و مذاهب آیت الله سید ابراهیم رئیسی دربیانیه ای پیروزی ایشان را محضر  امام زمان (عج) و حضرت آیت الله خامنه ای و عموم مردم فهیم ایران تبریک و شادباش گفت.
متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدای متعال را شاکریم که باز هم نگاه به کم کاریها و کاستی ها و بهانه تراشی ها و لجاجت های جاهلانه و تغافل ما نکرد و بر ما منت گذاشت و کشور سرافزازمان ایران را دشمن شاد نساخت و به دل و ذهن مردم انداخت که با همه نارضایتیهای بجایشان از وضع موجود ، صحنه را خالی و ترک نکنند و الحمدلله که باز هم حماسه آفریدند و ثابت کردند با همه فشارهای مادی و اقتصادی کشور ، به نظام و ایران اسلامی لبیک گفتند و سبز درخشیدند و  جمع کثیری نیز  با اعتقاد به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری حفظه الله در میدان آمدند و کمافی السابق ثابت قدم ماندند.
اما نکته حائز اهمیت این که برخی ها با ایجاد شبهه سعی می نمایند اینگونه القا نمایند که آیت الله رئیسی  صرفا متخصص در حوزه قضایی و حقوقی هستند و توانایی و تخصص کار اجرایی ندارند ، در پاسخ به این افراد چند نکته  را  متذکر می شوم:
نکته اول : شرط تصدی ریاست جمهوری داشتن تخصص خاصی نیست و باید قدرت مدیریت داشته باشد.
نکته دوم : رییس جمهور باید حتما از متن جامعه باشد یعنی نه اینکه مشکلات رو بشناسد بلکه طعمش را چشیده باشد فقر رو حس کرده باشد و مشکلات جامعه را لمس کرده باشد که آیت الله سیدابراهیم رییسی دقیقا این دغدغه مندی را هم چشیده هم حس کرده و هم لمس کرده است و چون بطور کامل میشناسد راههای رفع آن را هم بلد است و این یک امر کاملا طبیعی هست.
نکته سوم : با نگاهی به وضعیت رفتاری و اندیشه ای و خانوادگی سید ابراهیم رییسی از بدو مسئولیت هایی که داشته تا به امروز کاملا اثبات شده نامبرده انتفاع طلب نبوده و هیچ کجا منافع شخصی خود را ذره ای در نظر نگرفته است چه برای خود چه برای اعضا خانواده خود چه برای اطرافیان خود پس این نگاه و خُلق بی شک نمی تواند از رانتی استفاده نماید و قطعا فرصت سوءاستفاده کنندگان را هم سلب مینماید.
نکته چهارم : ایشان بلحاظ توان و دانش حقوقی که دارد و در طول مسئولیتش در سازمان بازرسی کل کشور و بویژه ریاست قوه قضاییه ثابت کرد که می شود با فاسد برخورد کرد پس شناخت فساد دیگر زیاد کاری ندارد و این تجربه ای بسیار ارزشمند است و الحمدلله فساد در کشور ما سیستمی نیست و این یک مرحمت الهی می باشد .
نکته پنجم : مهمترین ویژگی آیت الله سید ابراهیم رییسی اینست که گوشش، چشمش ، دلش، فکرش ، نظرش ، رویکردش و حتی جانش معطوف به نظر مقام معظم رهبری است این را هم با اطمینان و هم اعتقاد میگویم و اشهدبالله ایمان کامل دارم و با قاطعیت می گویم این اولین رییس جمهور کشور ایران بعد از ارتحال امام خمینی ره است که دارای این خصیصه می باشد که مطیع محض رهبرش باشد. این امر در وجود سیدابراهیم رییسی نه بخاطر صرفا تاسی از ولی فقیه است یا ولایت پذیری ، بلکه امام خامنه ای حفظه الله را بلحاظ دانش ، سیاستمداری، رهبری جامعه اسلامی ، جامعه شناسی و مردم شناسی ، تدین و تسلط به همه امور با جان و دلش با یقین قبول دارد و باور دارد .
در مجموع فردی با این ویژگی های ارزشمند ، شایسته اعتماد مردم و تصدی بالاترین مقام اجرایی کشور می باشد.
از خداوند متعال خواستارم به حق آبروی اهل بیت (ع) به ایشان توفیق روزافزون و سربلندی و عزت بیش از پیش عنایت فرماید.
رجاء واثق دارم که ساحت مبارک سرورم و مولایمان حضرت ولی عصر ارواحنا له الفدا  به انتخاب این فرزند خلفشان شاد گردیدند.
این پیروزی بزرگ را  محضر قطب عالم امکان امام زمان (عج) و نایب ایشان حضرت آیت الله خامنه ای و عموم مردم فهیم ایران تبریک و شادباش عرض می کنم.
جا دارد از همه نماینده ها و مسئولین ستادهای مردمی ادیان و مذاهب کل کشور که از این مرکز منصوب شده بودند و زحمات و تلاشهای بی شائبه ای در حمایت از آیت الله دکتر رییسی و همچنین جلب مشارکت مردمی مبذول داشته اند و این زحماتشان بی ریا و مخلصانه و کاملا بی توقع بوده و صرفا قربه الی الله بوده با افتخار تشکر نمایم و از خدای رحمان می خواهم به عزت و جلالش تمام این گامها و تلاشهای دوستان عزیز را به نحو احسن جبران نماید ان شاء لله