تمجید سفیر عراق از توان فنی و مهندسی ایران در ساخت گنبد جدید حرم مطهر حسینی

سفیر عراق در ایران در جریان بازدید از کارگاه ساخت گنبد جدید حرم مطهر امام حسین(ع)، از تلاش مهندسان و عوامل اجرایی این طرح تجلیل و از دانش فنی طراحی و ساخت این سازه پیشرفته مهندسی تمجید کرد.

به گزارش  تکریم خبر ،‌ به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، سعد جواد قندیل گفت: من توصیف این کارگاه را شنیده بودم، امروز توفیق شد و از نزدیک دیدم اما هیچ‌گاه تصور نمی‌کردم با چنین فناوری پیشرفته‌ای در طراحی و ساخت مواجه شوم.

وی با بیان اینکه رشته دانشگاهی من فنی مهندسی است و در این زمینه اطلاعات خوبی دارم، گفت: در این بازدید واقعاً شگفت‌زده شدم، کارهایی که در این‌جا انجام شده در هیچ دانشگاه و یا کتابی ندیده و نخوانده‌ام.

سفیر عراق در ایران با اذعان به اینکه روز خوبی را در کرمان گذراندم، خاطر نشان کرد: این هم یکی از ویژگی‌های شما ایرانیان است که عشق اباعبدالله در ژن‌های شما به‌وجود آورده است.

وی تصریح کرد: ما هم در سفارت عراق در تهران، توفیق داریم تمامی امکانات اعتاب مقدسه را برای زائران ایرانی فراهم کنیم و احساس می‌کنیم توفیق داریم خادم اباعبدالله باشیم و به هر شکل ممکن به عشاق اهل بیت علیهم السلام در ایران خدمت کنیم.

قندیل افزود: وظیفه دارم به نام ملت، دولت و مسئولین اعتاب مقدسه در عراق، از ملت ایران، رهبری و عشاق اهل بیت علیهم السلام و به‌ویژه از ستاد بازسازی عتبات عالیات و خادم با اخلاص آن آقای حسن پلارک کمال تشکر و امتنان را داشته باشم.

وی در ادامه با تاکید بر نقش ایرانیان به‌خصوص ستاد بازسازی عتبات در بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه گفت: هر کسی با هر ملیتی به اعتاب مقدسه در عراق مشرف شود، اثر دست و قدم و حرکت شما ایرانیان را می‌بیند و جا دارد به نیابت از ملت و مسئولین عراق از همه شما عزیزان تشکر کنم.

سفیر عراق در تهران، تصریح کرد: این لطفی است که خداوند به دو ملت ایران و عراق نموده تا همواره در کنار هم باشند، هم‌چنانکه هیچگاه از یاد مردم عراق نخواهد رفت که در حمله داعش به عراق، مردم ایران از بالاترین فرمانده تا مسئولین و رهبری عزیز در کنار ملت عراق بودید و فتوای آیت الله سیستانی و آیت الله خامنه‌ای موجب شد روز به روز این دو ملت پیوند مستحکم‌تری داشته باشند.

وی تاکید کرد: جا دارد بگویم امروز که کشور و ملت ایران در حصار ظالمانه امریکا قرار دارد، مسئولین و همه احاد ملت عراق در کنار شما خواهند بود.

قندیل افزود: ما در سال‌های گذشته با وجود ویزا و سختی‌های دیگری که برای مراسم اربعین وجود داشت، بیش از ۴ میلیون ویزا صادر کردیم که بیش از نیمی از این رقم به ویزای اربعین مربوط می‌شود، امسال هم با توجه به برداشته شدن هزینه ویزا، پیش‌بینی می‌کنیم آمار زائران به چندین برابر افزایش پیدا کند.

وی گفت: در وزارت کشور عراق و سفارت عراق در ایران، در حال رایزنی هستیم که بتوانیم ان‌شاءالله به بهترین شکل ممکن امکانات زیارتی زائران در اربعین را فراهم کنیم و برای چندین برابر آمار فعلی آمادگی داریم خدمات در کشور عراق و مرزها ارائه نماییم.