دیوارها سخن می گویند رونمایی شد

کتاب «دیوارها سخن می‌گویند» عکس‌های امرالله فرهادی از دیوارنوشته‌های انقلاب در تهران  ۲۷ مهر در موزه هنرهای معاصر تهران رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری تکریم خبر به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصرتهران، در رونمایی این کتاب سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، حجت الله ایوبی، دبیر کمیسیون ملی یونسکو ایران، احسان آقایی رییس موزه هنرهای معاصر تهران، یونس شکرخواه، مجید عباسی، محسن حسینی و جمعی از چهرهای فرهنگی حضور داشتند.
احسان آقایی، رییس موزه هنرهای معاصر تهران ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: امیدوارم از کتاب امرالله فرهادی لذت ببرید.
یونس شکرخواه، استاد ارتباطات گفت: مطمئنم که این کتاب به‌ زودی ترجمه خواهد شد. فقط کافی است تا به دست اهلش برسد. به سهم خودم خوشحال هستم که در این کتاب نقش کوچکی داشته‌ام.
یونس شکرخواه یادداشتی را در کتای دیوارها سخن می گویند نوشته است.
حجت الله ایوبی، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران ،کتاب «دیوارها سخن می گویند»، را یک اثر هنری خواند و گفت: قبل از اینکه از استاد فرهادی تجلیل کنم، باید از مرحوم بهمن بیگی تشکر کنیم که در روزگاری که آموزش وضعیت خوبی نداشت، به دنبال استعدادهایی نظیر استاد فرهادی می‌گشت و ما امروز از وجود این مرد نازنین بهره‌مند هستیم.
چقدر حسرت بخوریم که چون آموزش در اولویت نخست ما نبود، چند فرهادی در این سرزمین گوهرخیز و پهناور از دست دادیم. اگر آن‌ها هم شناسایی می‌شدند، امروز این گنجینه ما خیلی متفاوت‌ بود و آسمان ما ستاره‌های بیشتری می‌داشت.
مجید عباسی طراح گرافیک در ایران مراسم گفت: خیلی خوشحالم بگویم که سال‌ها پیش با این پروژه آشنا شدم. پیشنهاد این کتاب را دادم و امرالله فرهادی با استقبال تمام کتاب را از انتخاب تصاویر تا جزئی‌ترین کارها برعهده من گذاشت.
شالویی، سرپرست معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه مراسم گفت: امرالله فرهادی کار بسیار ارزشمند و ماندگاری کرده که بخش مهمی از تاریخ معنوی این ملت است. به جناب فرهادی تبریک می گویم و برایشان آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم زمینه فعالیت‌هایی از این دست بیشتر فراهم شود.
امرالله فرهادی گفت در پایان این رونمایی گفت: احساس می‌کنم تا به امروز درک درستی از خوشبختی داشته‌ام چون همیشه نصیب من انسان‌های والایی بودند که از بنده کوچک به این صورت صحبت می‌کنند و واقعا از شما ممنون هستم. خوشبختیِ دیگر من به خانواده‌ام برمی‌گردد که بعد از فاجعه کرونا که تا نزدیک به مرگ رفتم، همچنان نگهدار من هستند.این کتاب منتشر نمی‌شد مگر به لطف مجید عباسی دقیق که گاهی اوقات می‌ترسیدم با این همه دقت با تو کارکنم.
پایان بخش این برنامه رونمایی کتاب دیوارها سخن می گویند عکس های امرالله فرهادی از دیوارنوشته ها در انقلاب در تهران سال های ۱۳۵۷ و ۱۳۵۸ بود.