معرفی جاذبه های گردشگری با «فوتو واک»

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: برنامه «فوتو واک» با همراهی هنرمندان عکاس برای معرفی جاذبه های گردشگری پایتخت برگزار می شود.

مهدی سیف درباره برنامه‌های تابستانه ستاد گردشگری شهرداری تهران اظهار داشت: همزمان با یازدهمین پنجشنبه‌های گردشگری بدون خودرو، برنامه «فوتوواک» با همراهی گروهی از عکاسان در منطقه پنج پایتخت، محدوده کن آغاز شد.

وی گفت: آثار ثبت شده از این برنامه با همکاری کانون عکاسان ایران با هدف معرفی مقاصد گردشگری در قالب نمایشگاهی با عنوان «پرسه در کن» از ۳۰ تیر در فرهنگسرای فردوس برپا شده و تا سوم مرداد از ساعت ۹ تا ۱۸ میزبان علاقه مندان است.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران افزود: برنامه فوتوواک مردادماه در مسیرهای گردشگری محدوده منطقه یک و شهریورماه در محدوده منطقه ۱۱ برگزار می‌شود.

سیف، برگزاری دوره‌های آموزشی برای دبیران کانون‌های گردشگری محلات را از دیگر برنامه‌های ستاد گردشگری شهرداری تهران در فصل تابستان عنوان کرد و گفت: در این دوره‌ها آموزش‌هایی درباره شناخت صنعت گردشگری و تهران شناسی ارائه می‌شود تا بخشی از وظایف شهرداری از طریق محلات و کانون‌ها دنبال شود.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی تهران شناسی اظهار داشت: این نشست‌ها با حضور فعالان و علاقه مندان حوزه گردشگری روزهای سه شنبه در یک نقطه گردشگری برگزار می‌شود و راهنما ویژگی این مکان را برای گردشگران توضیح می‌دهد.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: این برنامه تاکنون در موزه‌هایی از جمله نیروی هوایی ارتش، موسیقی، هنرهای دینی امام علی (ع)، علوم و فناوری، خانه موزه شهیدمطهری و زروخانه شیرافکن برگزار شده است.

سیف، برنامه عصرانه به وقت گردشگری را از دیگر برنامه‌های ستاد گردشگری شهرداری تهران عنوان کرد وافزود: این برنامه با هدف ایجاد فضایی صمیمی برای گفت و گو و انتقال تجربیات با فعالان حوزه گردشگری است که در طول سال نیز ادامه خواهد یافت، برنامه عصرانه به وقت گردشگری تاکنون در موزه رضا عباسی برگزار شده است.

وی با اشاره به اجرای پویش «دور تهران بگردیم» با هدف معرفی مقاصد گردشگری در فصل تابستان اظهارداشت: شهروندان در قالب این پویش می‌توانند عکس‌های خود را از نقاط گردشگری سطح شهر تهران در فضای مجازی منتشر کنند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران بیان کرد: در راستای تحقق شعار «تهران، شهری برای همه» تورهای گردشگری ویژه برای گروه‌ها و اقشار خاص با هماهنگی مناطق برگزار می‌شود.

سیف با اشاره به اجرای طرح پنجشنبه‌های گردشگری بدون خودرو افزود: این طرح در ادامه پویش سه شنبه‌های بدون خودرو که توسط پیروز حناچی شهردار تهران اجرایی شده، هر هفته در چهار یا پنج منطقه پایتخت به همراه راهنمای گردشگری اجرا می‌شود.

وی گفت: طرح پنجشنبه‌های گردشگری بدون خودرو تاکنون در مناطق ۲۲ گانه برگزار شده و چهاردهمین دوره این طرح (سوم مرداد) در منطقه ۱۴ اجرا می‌شود.

به گفته رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، شهروندان برای اطلاع از برنامه‌های این ستاد و مکان‌های اجرای طرح پنجشنبه‌های گردشگری بدون خودرو می‌توانند به نشانی visit.tehran.ir مراجعه کنند.