«نفس های قلم» حسن آبکار در گالری بهارک

 

«نفس های قلم» عنوان دومین نمایشگاه نقاشی انفرادی حسن آبکار است که از ۱۸ تا ۲۴ شهریور در نگارخانه بهارک در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.


به گزارش روابط عمومی این نمایشگاه «حسن آبکار» درباره این نمایشگاه گفت: «نفس های قلم» عنوان دومین نمایشگاه نقاشی انفرادی من است و این مجموعه را من در فاصله سال های ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۵ خلق کرده ام. این مجموعه دربرگیرنده ۱۴ نقاشی انتزاعی در ابعاد ۴۵ در۴۵ و ۶۰ در ۸۰ است که با مداد رنگی و خودکار سفید خلق شده اند.

او افزود: من در رشته نقاشی تحصیلات آکادمیک ندارم و از سال ۱۳۸۷به صورت خودجوش نقاشی را با خودکار شروع کردم. در این دوره با خودکار بر روی کاغذ A4 نقاشی می کردم اما به مرور تمرکزم را بر روی مداد رنگی و خودکار سفید گذاشتم و البته برخی موارد از گواش نیز برای خلق آثارم استفاده می کنم.سال ها زیر نظر مهرداد اشرافیان کار کرده ام.

آبکار ادامه داد: با این که سال ها در کنار نقاشی، طراحی هم کرده ام اما بیشتر تمایل دارم که دغدغه هایم را با نقاشی با مخاطبان درمیان بگذارم.

این هنرمند افزود: با آثارم قصد دارم مخاطب را به تفکر وادارم و هر یک از آثارم را به فراخور حالی که در آن لحظه دارم، خلق می کنم. در آثارم جزئیات بسیار اهمیت دارند و در بیشتر موارد این جزئیات هستند که کلیت آثارم را می سازند و در برخی از آثارم این موضوع موجب شده تا آثارم به نوعی اشاره به هستی داشته باشد و رنگ و بوی عرفانی به خود بگیرند. البته من برای خلق آثارم از ادبیات عرفانی الهام گرفته ام.

 

آبکار ادامه داد: هنگام خلق آثارم، هر موضوع یا مدیای می تواند ذهن من را درگیر خودش بکند. گاه یک شعر، یک داستان و یا یک فیلم چنان ذهن من را درگیر خود می کنم که ساعت ها می گذرند و من همچنان مشغول نقاشی کردن هستم. البته باید بگویم من با خلق هر اثرم به آرامش می رسم و دوست دارم با نقاشی این آرامش را نیز به دیگران هدیه بدهم.

حسن آبکار متولد ۱۳۵۸ قم است و او تاکنون آثارش را در دو نمایشگاه انفرادی و دو نمایشگاه گروهی در گالری احسان و نمایشگاه گروهی بین المللی که با حضور ۲۱ هنرمندان از جای جای جهان با تکنیک مداد رنگی و گواش برگزار شد به نمایش گذاشته است.
نمایشگاه «نفس های قلم» تا ۲۴ شهریور ماه در گالری بهارک میزبان علاقمندان است.

گالری بهارک در ده ونک، کوچه شهید صابری، کوچه یکم پلاک یک واقع شده است.