در جهت همکاری فرهنگی

دیدار دبیرکل بنیاد بین‌المللی تکریم ادیان و مذاهب با سفیربرونئی

دبیرکل بنیاد بین‌المللی تکریم ادیان و مذاهب  با سفیربرونئی در ایران دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش تکریم خبر ،  محمدمهدی مؤمنی‌ها  در  دیدار با  آوانگ حاجی اسماعیل عبدالمناپ سفیر برونئی  درباره همکاری‌های فرهنگی هنری گفتگو کردند .

دراین دیدار که چند تن از مسئولان بنیاد بین‌المللی تکریم ادیان و مذاهب  و معاون سفیر برونئی نیز حضورداشتند، دوطرف در راستای گسترش و تعمیق همکاری ها ی فرهنگی و هنری تبادل نظر کردند.

دبیرکل بنیاد بین‌المللی تکریم ادیان و مذاهب در ابتدای جلسه ضمن تشکر از سفیر برای فراهم شدن این نشست به تشریح فعالیت‌های بنیاد پرداخت  و از حمایت های معنوی مجمع تقریب مذاهب اسلامی تقدیر کرد و این مجمع را طلایه دار وحدت در جهان اسلام برشمرد.

مؤمنی‌ها به برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه  فرهنگی هنر ایرانی اسلامی با نگاه تقریب و وحدت در پایتخت برونئی اشاره و تأکید کرد تمامی اثاری که قرار است در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گیرد آثار فاخری است که برای اولین بار نمایش داده می‌شود.

وی گفت : این نمایشگاه شامل ۶۵ اثر منحصر به فرد از هنرمندان بزرگ ایران است که قرار است در سری بگاوان به نمایش در آیند.

دبیرکل بنیاد بین‌المللی تکریم ادیان و مذاهب  همچنبن به نگارش کتاب برونئی سرزمین صلح به زبان فارسی و انگلیسی اشاره کرد و گفت این کتاب در مدت بیش از ۴ سال از سوی این‌جانب نگارش شد و  مقدمه و تصحیح این کتاب را خانم حمیرا ریگی سفیر جمهوری اسلامی ایران بر عهده داشتند.

مؤمنی‌ها در ادامه به نگارش سمفونی موسیقی برونئی از سوی سید بهنام ابطحی اشاره کرد و گفت : این بنیاد در نظر دارد زیر نظر استاد ابطحی این دو سمفونی را در برونئی اجرا کند

وی همچنین به نگارش قرآن بر اساس روانشناسی رنگ‌ها از سوی بنیاد اشاره و گفت : به‌زودی کار بر روی ترجمه برونئی این کتاب آغاز می‌شود.

مؤمنی‌ها در پایان ابراز امیدواری کرد همکاری‌های فرهنگی و هنری دو کشور مسلمان ایران و برونئی گسترش یابد.

سفیر برونئی در ایران نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار ، فعالیت‌های بنیاد بین‌المللی تکریم ادیان و مذاهب را بسیار ارزشمند دانست و بر  پیگیری  و هماهنگی برگزاری این فعالیت‌ها  در برونئی تأکید کرد .

وی آثار ارائه‌شده را بسیار تاثیرگزار دانست و ابراز امیدواری کرد این نمایشگاه و سایر برنامه‌های  اعلام‌شده در  برونئی با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در برونئی به شکل مطلوبی برگزار گردد.

در این دیدار سید بهنام ابطحی مدیر نغمات بنیاد و خانم‌ها زرین اعظم مدیر هنری و مرادی مدیر تحقیقات دانش بنیان به بیان فعالیت ها و  دیدگاههای خود پرداختند.

در پایان یکی از کتاب های نگارش شده دکتر مومنی ها به همراه یکی از آثار نفیس نقاشی شده به سفیر برونئی اهدا شد.

شایان ذکر است موضوع چاپ کتاب برونئی از سوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور به اطلاع سلطان ، و وزیر امور خارجه رسیده است و سلطان حاجی سید حسن البولکیا از چاپ این کتاب ابراز خرسندی کردند.