پیام تبریک بنیاد بین‌المللی تکریم ادیان و مذاهب به مناسبت میلاد حضرت مسیح(ع)

دبیرکل بنیاد بین‌المللی تکریم ادیان و مذاهب در پیامی  ضمن تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) و سال نو میلادی بر  لزوم وحدت همه انسان‌های آزاده برای جلوگیری از جنایت نسل کشی در غزه تاکید کرد.

به‌گزارش تکریم خبر ، متن پیام بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

“اذ قالت الملائکه یا مریم ان الله یبشرک بکلمه منه اسمه المسیح عیسی ابن مریم وجیها فی الدنیا و الآخره و من المقربین”

خجسته میلاد پیامبر صلح و آشتی و حقیقت و پرچم‌دار مهرورزی و نوع‌دوستی ، حضرت عیسی مسیح علیه‌السلام و همچنین فرارسیدن عید کریسمس را به همه مسیحیان در سراسر جهان به‌خصوص محضر هم‌وطنان نجیب و میهن‌دوست مسیحی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

پیامبران الهی یکتاپرستی، دوستی و مودّت، اهتمام به دانستن و کسب دانایی را ستوده‌اند و بر پرهیز از ستیز و خشونت ابرام داشته‌اند. بی‌گمان آن‌ها در مقام نخستین معلمان بشر انسان‌ها را به آموختن و آزادگی دعوت کرده‌اند. پاسداشت حرمت و بزرگداشت مقام شامخ آن‌ها؛ احترام و تجلیل از کرامت انسان و خالق هستی است.

این ایام  فرصتی است تا ما پیروان و باورمندان به ادیان الهی در تحکیم و ترویج آموزه‌های مترقی دینی تلاش بیشتری داشته باشیم.

برای همه مردم جهان و ارادتمندان رسولان الهی ، به‌خصوص پیروان دین و آیین حضرت عیسی مسیح علیه‌السلام، سالی توأم با سلامتی، شادی و بهروزی و توفیق حرکت در مسیر رشد و تعالی مبتنی بر آموزه‌ها و تعالیم ادیان الهی را از درگاه حق مسئلت دارم

در روزگاری که شاهد جنایت نسل‌کشی مردم مظلوم غزه هستیم لزوم وحدت همه انسان‌های آزاده برای جلوگیری از این جنایت بیش‌ازپیش احساس می‌شود و چشم امید همه به صلح و همزیستی بین پیروان ادیان ابراهیمی و رفع ظلم و ستم و بی‌عدالتی از جهان است و بشریت ، نیازمند مودت و دوستی و تحقق پیام‌های نورانی و آسمانی رسولان الهی است تا جهانی اخلاق مدار و به‌دوراز خشونت  تحقق یابد.

محمدمهدی مؤمنی‌ها

دبیرکل بنیاد بین‌المللی تکریم ادیان و مذاهب