در ایام عزاداری حسینی

طنین تعزیه در اروپا برای دومین سال

گروه تعزیه ی امام رئوف به تهیّه کنندگی امیرمحمّد داودی پور، کارگردانی حسن بصیری و همکاری و مشاورت بنیاد بین المللی تکریم ادیان و مذاهب و هنرنمایی جمعی از هنرمندان کشورمان و محبین اهل بیت، دومین تجربه ی موفّق خود در اروپا را رقم زد.

 هشت اجرای تعزیه در مرکز اسلامی امام علی استکهلم(سوئد)، مصلّی امام حسین مالمو(سوئد)، مسجد امام علی کپنهاگ(دانمارک)، مهدیّه ی بروکسل(بلژیک)، مرکز فرهنگی ایمان روتردام(هلند) و مرکز اسلامی رسالت هلسینکی(فنلاند) همچون سال گذشته شور حسینی را در میان شیعیان و دوستداران اهل بیت در اروپا برپا کرد.

 از نکات قابل ملاحظه ی امسال، اجرا در یکی از میادین پر تردّد شهر هلسینکی بود که توجّه گردشگران خارجی و شهروندان فنلاندی را به خود جلب کرد.

حسین عقیقی، سیّد مرتضی میراسماعیلی، نوید عسجدی، امیر سلیمانی مقدّم، محمّدرضا قربان عسگری، امیرحسین عابدینی، محمّد جواهری، فهیم حسن و سیّد متین حسینی در محرّم امسال در این هنر آیینی  به نقش آفرینی و هنرنمایی پرداختند.

شایان ذکر است که این برنامه ها با همکاری معاونت کنسولی وزارت امورخارجه، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در سوئد و مرکز اسلامی رسالت هلسینکی برگزار شده است.