در آستانه سوم خرداد

پیام تبریک دبیرکل بنیاد بین المللی تکریم ادیان و مذاهب در پی فرارسیدن روز “آزاد سازی خرمشهر”

دبیرکل بنیاد بین المللی تکریم ادیان و مذاهب در پیامی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدا، فرارسیدن سوم خرداد “روز آزادسازی خرمشهر” را به همه مردم ایران تبریک گفت.

به گزارش تکریم خبر  ، متن پیام محمدمهدی مومنی ها به شرح زیر است:

بسم رب الشهدا و الصدیقین

یکی از روزهای الهی و خاطره انگیز برای همه ملت ایران روز آزادی خرمشهر است روزی که یادآور فتح فاتحان بلندترین و ناممکن ترین فرازهاست.  با طلوع دل انگیز آفتاب سومین روز از سومین ماه بهار، گلبانگ سر بلندی و سرافرازی  بر مناره های مسجد جامع خرمشهر طنین‌انداز  شد و ندای “انا فتحنا لک فتحا مبینا” بر قلبهای همه مردم وارد گردید و فرشتگان بال سترگ و سپید خود را بر زمین گستردند، تا دل های بزرگمردان ایران زمین را به حلقه های ایمان الهی اتصال داده  و چه زیبا فرشتگان زمینی با دستان خالی به حبل‌المتین الهی متصل شدند و مژده فتح الهی را در دل به تماشا نشاندند.

چه عارفانه معمار کبیر انقلاب اسلامی بیان داشتندکه «خرمشهر نه آن خاکی است که ارزش دنیوی دارد بلکه ایمانی است که آخرت را برای مسلمان ساخته» و این سرزمین را جزو مجاهدین فی سبیل‌الله به حساب می‌آورد.

آزادی خرمشهر در روز سوم خرداد نمادی از وحدت و همبستگی ملی و تبلور غیرت ملی در برنتافتن اشغال خاک عزیزمان توسط دشمنان است. سوم خرداد پیام آور آزادمردی ملت ایران و تاکیدی بر انقلابی بودن و پیروی ما از  خط اسلام ناب محمدی است.

روز آزادی خرمشهر در عملیات پیروزمندانه بیت‌المقدس، نمادی غرورانگیز و به یادماندنی از استقامت و پیروزی ملت، در دفاع از کیان ایران اسلامی است.

آزادی خرمشهر نمادی از وحدت، همبستگی ملی و حضور شجاعانه مردم در عرصه‌ دفاع از تمامیت ارضی کشور بود.

اینک در آستانه ورود به چهلمین سال فتح خونین شهر مظلوم، اندیشیدن به آنچه باعث پیروزی معجزه‌گونه و فتح‌الفتوح آزادسازی خرمشهر شد، برای امروز کشور، بسیار الهام بخش و آموزنده است.

بی‌گمان تاریخ این مرز و بوم، دلاورمردی‌های شهداء و ایثار رزمندگان اسلام را که جان خود را برکف نهادند و خرمشهر عزیز را از اسارت دشمن  آزاد ساختند فراموش نخواهد کرد .

یاد و خاطره  همه دلیر مردان و شهدای خرمشهر عزیز را گرامی می‌دارم و از ایزد منان  می‌خواهم  ما را در حفظ و حراست از این سرزمین بزرگ و ایران سربلند  یاری  فرماید تا بتوانیم ادامه دهنده را ه شهدای عزیزمان باشیم . ان شاء الله

 

محمدمهدی مومنی ها

دبیرکل بنیاد بین المللی تکریم ادیان و مذاهب